Џет-Сет
22. April 2019 - 16:29

Роналдо велигденските празници ги поминува на Балканот

Фудбалерот Кристијано Роналдо заедно со неговата девојка Георгина Родригез слета на аеродромот „Ќилипи“ во Дубровник , а потоа се смести во вила во која ноќевање чини 7 000 евра. Таму славниот фудбалер ги поминува велигденските празнични денови.
 
Во истата вила, наречена ,,Шехерезада” , престојувале и познати актери како што се Џејми Фокс, Елизабет Тејлор, Ричард Бартон и Софија Лорен.
 
Георгина на Инстаграм веќе сподели и фотографија.
 
Третманот каков што оваа двојка го добила во Дубровник не го добиле ниту најголемите државници во светот.