Loading Video...
Фудбал
16. September 2018 - 19:42

Роналдо со два гола блесна во дресот на Јуве

Мега засилувањето на Јувентус, Кристијано Роналдо блесна со два гола во италијанското калчо со што конечно се запиша во листата на стрелците во новата сезона и тоа во дуелот со Сасуоло ккој го доби со 2-1. .
Својот дебитантски погодок, Португалецот го постигна по една одбиена топка во 51м додека вториот дојде 15 минути подоцна по една контра на домашниот тим.
Бабака ги постави конечните 2-1 во победата на Јувентус против Сасуоло инаку 4-та во Серија-А.