Ракомет
13. јуни 2019 - 11:54

РК Вардар со специјално видео се прости од ракометарите кои го напуштија клубот

Европскиот ракометен првак Вардар имаше сезона за незаборав зад себе. Екипата од Скопје по вторпат во својата историја се качи на врвот на Европа.

Ова беше последна сезона за неколкумина ракометари на тимот, кои ќе се разделат со „црвено-црните“ ова лето.

Вардар преку видео на својот профил на Фејсбук им се заблагодари за заедничките победнички моменти на овие ракометари.