Loading Video...
Фудбал
24. December 2018 - 18:07

Ривер ја прослави титулата во Копа Либертадорес на „Монументал“

По завршувањето на светското клупско првенство  дојде време  да се сретнат конечно фудбалерите на Ривер Плејт и фановите  и да ја прославата титулата освоено во Копа Либертадорес каде во аргентинското финале во Мадрид беше поразена екипата на Бока Јуниорс со 3-1. 
Повеќе од 60 000 фанови дојдоа на стадионот Монументал  да го прослават овој успех кој е дотолку поголем бидејќи е остварен  против најголемиот ривал  во светскиот фудбал. 
Ривер Плејт да потсетиме на светското клупско првенство во Јапонија не успеа да избори финале со Реал Мадрид и на крајот го освои само 3. Место.