Фудбал
2. August 2016 - 10:56

Реванш натпревари од третото квалификациско коло за Лига на шампиони

 
 
 Денеска и утре ќе се играат реванш натпреварите од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони, по кои ќе бидат познати сите екипи кои ќе играат во последната бараж рунда, пред групната фаза.
 
Најголема неизвесност се очекува вечерва во Белград на дуелот меѓу Црвена Ѕвезда и бугарскиот Лудогорец, односно утревечер во Монте Карло каде Монако го пречекува истанбулски Фенербахче. 
 
Комплетните двојки и резултатите постигнати на првите натпревари се: 
Вторник 
18:30 Карабаг - Викторија Плзен (0:0 прв натпревар), 
19:00 Динамо Тбилиси - Динамо Загреб (0:2), 
19:00 АПОЕЛ Никозија - Розенборг (1:2), 
20:30 Црвена Ѕвезда – Лудогорец (2:2), 
21:00 Дандолк - БАТЕ Борисов (0:1), 
Среда 
19:45 Стеауа Букурешт - Спарта Прага (1:1), 
19:45 Копенхаген - Астра Џурџу (1:1), 
20:00 Хапоел Бир Шева - Олимпијакос (0:0) 
20:15 Јанг Бојс Берн - Шахтјор Донецк (0:2),  
20:30 ПAOK Солун - Ајакс (1:1)
20:30 Салзбург - Партизани Тирана (1:0), 
20:45 Андерлехт - Ростов (2:2), 
20:45 Селтик Глазгов - Локомотив Астана (1:1), 
20:45 Легија Варшава - Тренчин (1:0) и 
20:45 Монако – Фенербахче  (1:2).