Фудбал
17. September 2020 - 18:46

Ренова елиминирана од ЛЕ

 
Екипата на Ренова е елиминирана од Лигата на Европа. Популарните „Гипсари“ се поразени од сплитски Хајдук со 1-0 и тоа со голот на Мијо Цакташ  постигнат уште во 5.минута од натпреварот што се играше на теренот „Петар Милошевски“ крај ФФМ. 
 
Екипата на Шкендија која гостува во Романија кај тимот на Ботошани по првиот дел има предност од 1-0.  Тетовци до воство стигнаа уште во 2-та минута со голот на Бесарт Ибраими 
 
Од 20 часот на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје, фудбалерите на Силекс ќе го започнат својот натпревар против косовскиот првак Дрита.