Тенис
24. November 2019 - 12:30

Рекордна посета на тениски меч во Мексико

Роже Федерер и Алекс Зверев одиграа егзибициски меч во Мексико Сити и поставија нов рекорд на посета. 

Мечот во Црвената корида го следеле 42157 гледачи со што е срушен претходниот рекорд што во Белгија го поставија Ким Клајстерс и Серена Вилијамс кога играа пред 35681 гледач.