Македонија
8. July 2020 - 9:16

Регистрирани 415 прекршоци за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 415 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.