Македонија
12. July 2020 - 10:19

Регистрирани 251 прекршок за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 251 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.