Македонија
11. July 2018 - 12:53

Развиорен омилениот бајрак на Саздо - „Комитите“ се простија од Никола

Комитите се простија од 21-годишниот Никола Саздовски - Саздо кој крвнички беше претепан на автобуска постројка во скопската населба Автокоманда.
 
Вчера околу 13 часот на гробиштата во с. Ракотинци Никола беше испратен од семејството и пријателите во неговиот вечен дом. 
 
На социјалните мрежи се појави емотивно видео од  последното збогување на „Комитите“. 
 
Погледнете во продолжение...