Македонија
11. July 2019 - 21:24

Разбојништво во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Доцна синоќа околу 23,37 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица извршиле разбојништво на наплатната каса од паркингот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.