Македонија
21. July 2017 - 13:47

Разбојник на веспа, вооружен со пиштол ограби тобако во Центар

Рано утрово во 06,29 часот во Единица за информирање и команда-Скопје, пријавено е дека на булеварот „Св.Климент Охридски“ во Тобако „Буги“, од страна на засега непознато лице со кацига на главата, кое било со веспа, со закана со пиштол извршено е разбојништво над вработениот А.А., при што одзел неутврдена сума пари од дневниот промет и го напуштил местото на настанот. 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.