Ракомет
20. April 2017 - 12:49

Раул го врати Ристовски во репрезентацијата

Новиот селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија раул Гонзалез го објави списокот на играчи на кои ќе смета за претстојните два дуела од квалификациите за ЕП во Хрватска 2018 што нашата репрезентација ќе ги игра на почетокот на месец мај против исланд. 

На листата се наоѓа голманот на Барселона Борко Ристовски, кој претходно не беше дел од репрезентацијата на СП во Франција, кога селектор беше Лино Червар.