Балкан
10. January 2017 - 9:35

Ранет грчки полицаец пред канцеларии на ПАСОК

Полицаец беше ранет откако непознати лица утрово во грчкиот главен град отворија оган врз патрола на одделот за брза интервенција, јавија грчки медиуми.

Инцидентот се случил пред канцеларии на грчката социјалистичка партија Пасок во Атина. Напаѓачите пукале со автоматска пушка.