Свет
16. July 2018 - 16:04

Ракување без насмевка и намигнување: Путин и Трамп го завршија разговорот во четири очи - нивната средба траеше повеќе од два часа

 По два часа и 10 минути заврши средбата помеѓу руискиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп.
 
Следат разговори во проширен состав односно работен ручек, повторно зад затворени врати.