Свет
14. August 2020 - 8:54

Ракетирана ирачката воздушна база Балад

Повеќе ракети синоќа се истрелани врз воздушната база Балад во Ирак.

Според ирачките медиуми три ракети „Катјуша“ паднале во воздушната база.

Ракетите не предизвикале голема материјална штета.