Свет
30. December 2016 - 13:54

Путин: Нема да има протерување американски дипломати од Русија

Рускиот претседател Владимир Путин одлучи да не дозволи протерување американски дипломати.

Наместо таков чекор, тој ги повика нив и нивните семејства на новогодишна забава во Кремљ, јави ДПА.