Свет
9. November 2016 - 10:26

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД.

Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува успех во одговорностите што со себе ги носи позицијата шеф на државата.

Путин изразил и надеж дека ќе соработуваат на меѓународен план и оти ќе дојде до подобрување на билатералните односи.