Македонија
24. November 2017 - 23:05

Пукање во скопски Чаир, едно лице рането

Пред еден час во скопската населба Чаир кај маркетот „Принц“ имало истрели од огнено оружје.

Неофицијално дознаваме дека се работи за престрелка во која едно лице е повредено. Полицијата ги блокираше сите улици во околината на маркетот.