Македонија
15. јуни 2017 - 13:30

Пукање во Скопје, татко и малолетен син од Арачиново тешко раниле скопјанец на автоплац

Вчера околу 11.00 часот во Скопје, во автоплац на ул. „Момин Поток“, Т.С. (58) и неговиот 16-годишен син од с.Арачиново, скопско, со пиштоли испукале неколку куршуми кон В.С. (38) од Скопје.
 
После тоа, двајцата со патничко возило избегале во непознат правец. В.С. се здобил со прострелна рана и бил префрлен во Клиничка болница „Аџибадем Систина“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување. 
 
Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.