Балкан
22. April 2017 - 10:47

Пукање пред Економски факултет во Белград - две лица повредени

Најмалку две лица се повредени, вечерва пред Економскиот факултет во Белград, а како што неофицијално се дознава, вооружен маж нападнал двајца мигранти.

Улиците се блокирани, а полицијата врши увид на лице место.

Нофицијални информации се дека кавгата избила поради кавга околу храна и се сомнева дека напаѓачот, односно мигрантот, веднаш побегнал од местото на злосторот.

Полицијата трага по напаѓачот и ги презема сите мерки потребни за расветлување на случајот.