Македонија
9. May 2020 - 17:37

Пукање на Матка

Попладнево се случило пукање на Матка на едно од најатрактивните дестинации за скопјани за време на викендите.

На видеото се гледа пукање од огнено оружје, а според информациите на пукањето му претходела расправија и физичка пресметка помеѓу две групи. Настанот се случил околу 15 часот кога М. Сулејмани со уште неколку лица физички нападнал две други лица.

Неофицијално расправијата била поради чамците кои носат туристи во пештерата во Матка.

Расправијата настанала во врска со движењето на чамците за туристи во правец кон пештерата. Повредени нема пријавено до сега.

Се работи на целосно расчистување на случајот соопшти МВР.