Тенис
22. February 2016 - 10:17

Прва титула за Кирјос

Контроверзниот австралиски тенисер, Никос Кирјос триумфираше на турнирот во Марсеј со што го освои првиот трофеј во кариерата. 

Кирјос во финалето славеше со 6-2 и 7-6 против Хрватот Марин Чилиќ.
На Кирјос за победата му припадна награда од 102 000 долари и се искачи на 33. место на АТП листата.