Фудбал
13. August 2017 - 10:51

Прва МФЛ: Вардар падна во Тетово, денеска уште три средби

Фудбалерите на Шкендија на стартот од новата сезона го совладаа Вардар со 2-0 во Тетово и потврдија дека се во одлична форма. 

На вториот дуел одигран на Филип Втори Работнички и Ренова одиграа без голови.
Попладнево од 17 часот играат:
Победа-Пелистер
Силекс - Скопје
Шкупи - Академија П.