Loading Video...
Фудбал
12. May 2019 - 19:41

Прва МФЛ: Силекс го совлада Вардар

Фудбалерите на Силекс забележаа значајна победа во дербито со Вардар од 1-0 со што ја продолжуваат успешната серија на резултати во битката за опстанок.
Единствениот погодок за домашните го постигна Ѓорѓиев од пенал откако претходно беше фаулиран Додев.
На останатите средби се постигнати следните резултати:
34 коло

ФУДБАЛ ПРВА МФЛ 34. КОЛО

Шкупи – Беласица 2-2

Силекс – Вардар 1-0

Ренова – А.Пандев 1-1

Работнички – Македонија ЃП 2-0

Победа – Шкендија 1-4