Loading Video...
Фудбал
14. April 2019 - 19:43

Прва МФЛ: Шкупи и Работнички освоија „европски“ бодови

Попладнево се одиграа натпреварите од 28. прволигашко коло. Значајни победи во битката за позициите кои водат во Европа обезбедија Работнички и Шкупи кои славеа во Тетово и на Чаир.

ФУДБАЛ ПРВА ЛИГА

Вардар – Шкендија 0-0

Шкупи – Силекс 2-1

Ренова – Работнички 1-2

Беласица – Победа 1-1

Македонија ЃП- А. Пандев 1-1