Фудбал
6. May 2018 - 19:02

Прва МФЛ: Ренова и Скопје спасија бод во фото-финиш

Попладнево се одиграа дуелите од 33. прволигашко коло. Шкупи и Вардар испуштија победи откако Скопје и Ренова погодија во финишот од натпреврите.

ПРВА МФЛ   33.коло

Пелистер – А.Пандев   1-3

Скопје – Шкупи 1-1

Работнички – Победа  4-2

Ренова – Вардар   1-1

Силекс – Шкендија  1-3

.be

ТАБЕЛА

1.Шкендија 82

2. Вардар 53

3. Силекс  46

4. Работнички 45

5. А.Пандев 42

6. Ренова  41

7. Шкупи  39

8. Скопје 32

9. Победа 32

10. Пелистер 31