Фудбал
28. April 2016 - 18:38

Прва МФЛ: Ренова го совлада Царев Двор

Во рамките на третото коло од плеј-аутот во домашното првенство екипата на Ренова го совлада тимот на Младост Царев Двор со 4-2 со ја продолжува мртвата трка со Х.Турново за бекство од баражот. 

Мечот обилуваше со пресврти откако Ренова го отвори резултат но гостите со два гола поведоа со 2-1. 
До крајот на првиот дел резултатот гласеше 3-2 за ренова. 
ПЛЕЈАУТ 3. КОЛО
 
Ренова - Младост ЦД 3-2 (3-2)
Металург - Турново (сабота 16ч)
 
ТАБЕЛА
1. Ренова 38
2. Турново 37
3. Царев Двор 19
4. Металург 16