Фудбал
3. April 2016 - 18:31

Прва МФЛ: Победи за Вардар и Силекс

Попладнево се одигра 24. коло во Првата МФЛ. Значајни победи забележаа екипите од врвот Вардар и Силекс кои го задржаа односот на бодови со Шкендија која вчера го совлада Работнички.
 
Силекс – Ренова 1-0 (0-0)
 
Недељковиќ 73 п.
 
Металург – Х. Турново 0-1 (0-1)
 
Пандев 40
 
Младост ЦД – Брегалница 0-5 (0-3)
 
Митров 10, Стојанов 23, Танушев 45, 76, Нацев 86
 
Шкупи – Вардар 0-1 (0-0)
Фелипе 71
 
ВЧЕРА: Работнички – Шкендија 0-1
 
ТАБЕЛА: Вардар 61, Шкендија 55, Силекс 37, Шкупи 34, Работнички 33, Х. Турново 27, Брегалница 26, Ренова 25, Младост ЦД 16, Металург 13