Фудбал
31. March 2019 - 19:51

Прва МФЛ: Доминација на домашните екипи

Попладнево се одиграа натпреварите од 25. коло во Првата МФЛ.  Доминираа домашните екипи кои на гостите им препуштија само еден бод.

 

ПРВА МФЛ  25. Коло

Вардар – Силекс 1-0

Македонија ЃП-Работнички 1-1

Шкендија – Победа 5-2

Беласица – Шкупи 2-0

А.Пандев – Ренова 2-1