Фудбал
16. November 2016 - 15:09

Прва МФЛ: Четири победи на домашните екипи

Попладнево се одигра 14. коло во Првата МФЛ. Доминација на домаќините кои не победија само на една средба. Шкупи и Победа одиграа 1-1. 

На останатите дуели доминација на домаќините. Дербито во Кратово му припадна на Силекс. Вардар и Шкендија славеа убедливо против Македонија ЃП и Брегалница додека Пелистер се зацврсти на 3. место со минималната победа против Ренова. 
14. коло
Вардар -Македонија ЃП 4-1
Шкендија - Брегалница 5-2
Силекс- Работнички 2-1
Пелистер - Ренова 1-0
Шкупи - Победа 1-1.
ТАБЕЛА