Loading Video...
Фудбал
12. August 2018 - 19:10

Прва МФЛ: Без победник во Кратово

Во неделното дерби од првото прволигашко коло Силекс и Шкупи одиграа 1-1 на средбата во Кратово.
Домашните беа поблиску до победата  откако го отворија резултатот со голот на Парфаит од пенал во првиот дел.
Во второто полувреме Силекс имаше играч повеќе по исклучувањето на Адем но по изведениот корнер  судијата Мечкаровски покажа на белата точка поради наводно играње со рака а Илијоски успеа да го израмни резултатот.
Во Битола Победа славеше со 1-0 против Беласица додека А.Пандев однесе победа од 2-1 против Македонија ЃП.