Фудбал
4. October 2015 - 17:45

Прва лига: Победи за Вардар и Шкендија

Фудбалските прволигаши денеска ги одиграа натпреварите од 9.коло (последно од првиот круг). Водечниот тандем Шкендија и Вардар остварија победи на тешките гостувања кај Шкупи односно Силекс.

Резултати и табела:

РАБОТНИЧКИ         - МЕТАЛУРГ            2:0

РЕНОВА                    - БРЕГАЛНИЦА       1:1

ШКУПИ                     - ШКЕНДИЈА           0:2

СИЛЕКС                    - ВАРДАР                  0:3

ХОРИЗОНТ Т.          - МЛАДОСТ ЦД      1:0

ТАБЕЛА:      

1 ШКЕНДИЈА          24       6 РАБОТНИЧКИ                 10

2 ВАРДАР                 23       7 БРЕГАЛНИЦА                  10

3 СИЛЕКС                 13       8 ХОРИЗОНТ Т.                  9

4 МЛАДОСТ ЦД     12       9 РЕНОВА                            6

5 ШКУПИ                 11       10 МЕТАЛУРГ                     5