Протече морничаво видео од рушењето на мостот во Мајами - 950 тона бетон падна врз автомобилите кои чекаа на семафор да се запали зелено светло | Сител Телевизија
Свет
18. March 2018 - 14:59

Протече морничаво видео од рушењето на мостот во Мајами - 950 тона бетон падна врз автомобилите кои чекаа на семафор да се запали зелено светло

Најмалку 6 лица загинаа при рушење на новиот пешачки мост над автопатот во Мајами, објави во петокот полицијата. Спасувачки тимови внимателно ги распоредуваат рушевините, бидејќи се верува дека во нив има сѐ уште жртви.

Еден од возачите кои бил на лице место во моментот на катастрофата успеал да го сними рушењето. На видеото се гледа дека возилата запираат пред семафорот во раните попладневни часови и чекаат да се вклучи зеленото светло.

Одеднаш мостот паѓа и ги нагмечува автомобилите под него, а пешаците кои се движеле по него паднале и се лизгале по него.

.