Loading Video...
Свет
7. November 2019 - 16:33

Пронајдени мигранти во камион во Велика Британија

Повторно пронајдени мигранти во камион во Велика Британија.

Полициските службеници уапсиле возач под сомнение дека криумчарел 15 луѓе.

Ова се случва среде истрагата за убиството на 39 мигранти кои беа пронајдени во камион ладилник во Есекс.

За тој случај приведени се петмина осомничени, меѓу кои и возачот на камионот.