Македонија
29. May 2019 - 10:19

Пронајдена марихуана кај гостиварец

Дваесетгодишен гостиварец е приведен вчера откако кај него е пронајдена марихуана. 

Дрогата е пронајдена кај Б.З. и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.