Македонија
24. May 2020 - 11:39

Пронајдена марихуана кај 17-годишна скопјанка

Во текот на  вчерашниот ден  ,23.05.2020 во 15.35 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 17 годишна малолетничка бидејќи кај неа била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.