Македонија
11. March 2018 - 22:07

Промовирана македонската евровизиска песна

Македонската радио-телевизија вечерва ја промовираше песната со која групата Ај Кју ќе ја претставува Македонија на Евровизискиот фестивал на 8 мај во Португалија.  

Автор на музиката и на текстот на песната Lost and Found e Бојан Трајковски, а аранжанот и продукцијата се на Дарко Димитров.

Истовремено беше промовиран и видео-спотот за песната, чиј режисер е Јован Куциновски.