Македонија
12. September 2016 - 8:27

Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Т-мин. од 11 до 17 а т-макс. 24 до 29 степени. УВ=5

Во Скопје, слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи Т-ра 16 / 27 степени.

Од вторник ќе настапи стабилизирање на времето по што следува период на стабилно и суво време со постепен благ пораст на дневната температура.