Ракомет
23. January 2018 - 23:13

Промашен пенал што не се заборава, но и гол што долго ќе се памети- Летачкиот Манасков

Дејан Манасков е еден од трагичарите во македонскиот состав по промашениот пенал во последната секунда од мечот барем за избегнување на пораз од Чешка.

Манасков не го реализираше пеналот за бод, но ете за него ќе остане запишан прекрасниот гол на денот на Европското првенство во Хрватска.

„Летечкиот Манасков“ во 54. минута на извонреден начин прифати една „отпад топка“ реализирајќи за наше водство… Гол за паметење!

Погледнете ТУКА