Македонија
27. September 2016 - 17:42

Продолжува сончевото време, високи температури во есен

Времето до крајот на денов ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од југозападен и северозападен правец. Во текот на ноќта времето ќе биде ведро и свежо  со слаб ветер од променлив правец.

Утре не очекува претежно сончево со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се движи од 1 до 10, а дневната највисока температура на воздухот од  20 до 27 степени.

Скопје Сончево и топло со слаб ветер од северозападен правец. Температурата од 6 до 23 степени.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Продолжува периодот на претежно сончево време со свежи утра. До недела дневната температура ќе биде во пораст.