Македонија
21. October 2021 - 19:26

Приведено лице барано со потерница за 12 години затворска казна

Денеска ( 21.10.2021) во 16:30 часот  од страна на полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров, пред трговски центар во Гостивар лишена од слобода е С.Р. (42)  од  с.Чајлане -Скопје која се барала со потерница од Основен кривичен суд за издржување казна затвор во траење од 12 година.

Лицето ќе биде предадено на КПУ -Идризово.