Македонија
28. јуни 2022 - 15:04

Приведено лице барано со централна потерница, осудено на 5 години и 10 месеци затвор

Денеска (28.06.2022) во 12.45 часот на ул.„Дижонска" во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.И.(39) од Скопје.

Тој бил баран по Централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување казна затвор од три години и осум месеци за сторено кривично дело по член 418 од Кривичниот законик, за кое бил осуден на казна затвор од пет години и 10 месеци.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.