Македонија
19. September 2021 - 17:10

Приведено лице барано по централна потерница

Денеска (19.09.2021) во 13.00 часот на подрачјето на Ѓорче Петров полициски службеници од Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода С.Б.(32) од с.Грчец, скопско. За него била распишана централна потерница за истрага. С.Б. бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.