Македонија
14. December 2019 - 11:34

Приведени скопјани кај кои е пронајдена дрога

Денеска во 00.15 часот во населба Аеродром, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Д.Б.(33) и С.А(39) и двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена дрога. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.