Македонија
4. December 2020 - 18:49

Приведени крадци од Скопје, пронајдени украдени предмети

Денеска (04.12.2020) полициски службеници од ОКР Гази Баба ги приведоа В.А. (29) од скопско и С. Ш. (21) од скопско поради извршено кривично дело тешка кражба во периодот од 20 до 27.11.2020 во куќа во с.Идризово, каде во повеќе наврати од куќата се одземени бела техника,златен накит, телевизори, лаптоп компјутери и други предмети. Кривичното деко е расчистено, а пронајдени и одземени се предметите кои потекнуваат од кривичното дело. По документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава до ОЈО Скопје.