Македонија
25. February 2021 - 11:53

Приведени две лица од Скопје поради тоа што поседувале марихуана

На 24.02.2021 во 18.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар ги лишиле од слобода К.Т.(19) и Д.А.(25), двајцата од Скопје, бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. По целосното документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.