Македонија
23. November 2020 - 18:53

Приведени двајца скопјани кои утринава краделе во црквата Св. Недела во Катланово

Денеска (23.11.2020) во с.Катланово-скопско од страна на полициски службеници од Полициско одделение Петровец приведени се Д.Т. (46) и А.Н. (39), кои денеска меѓу 07 и 09 часот извршиле тешка кражба во црквата Св.Недела во Катланово.

По документирање на кривично правниот настан ќе биде изготвена соодветна кривична пријава до надлежното обвинителство.