Македонија
15. September 2021 - 14:08

Приведени дилери во Свети Николе

На 15.09.2021 во 01.35 часот во Свети Николе, полициски службеници од Полициската станица Свети Николе ги лишиле од слобода М.Ј.(21) од с.Тркање, кочанско и М.З.(21) од Кочани затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.