Македонија
29. March 2023 - 12:22

Приведен тетовец кој крадел од паркиран камион

Полициски службеници од СВР Тетово ноќеска го лишиле од слобода 27-годишниот тетовец И.М, соопшти МВР.

Како што информираат од министерството, тој се сомничи дека претходно извршил кражба од товарно моторно возило „ман“ со тетовски регистарски ознаки, кое било паркирано во тетовско Пршовце.

- И.М. е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, додаваат од МВР.